Śpiew, zabawa i degustacja tradycyjnych potraw. To atrakcje ulicznego happeningu zorganizowanego przez Dom Kultury w Zwoleniu, w którym biblioteka uczestniczyła już po raz siódmy. Książnica oferowała milusińskim książki, zakładki, balony, malowanie buziek. W taki sposób promowała czytelnictwo wśród najmłodszych. Natomiast dorośli mogli porozmawiać z bibliotekarkami i zapoznać się z niektórymi nowościami wydawniczymi, które znajdują w naszych zbiorach.

Autorzy zdjęć: Małgorzata Celi, Elżbieta Nowakowska, Adam Dziedzic, Ryszard Krawczyk.

 

 

 

 

 

 

W dniu 10 maja 2019 roku naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie wraz z opiekunami z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Podgórze. Uczestnicy wycieczki  zwiedzili wypożyczalnię dla dzieci i młodzieży, wypożyczalnię dla dorosłych i czytelnię. Zapoznali się z obowiązującymi zasadami dotyczącymi korzystania z zasobów naszej książnicy, dowiedzieli  się jak można się do niej zapisać oraz jak należy się zachowywać w bibliotece. Mamy nadzieję, że spotkamy się z Nimi już wkrótce. 

Podczas majowego spotkania DKK dyskutowałyśmy na temat powieści pt.” Na krawędzi”, której autorem jest włoski pisarz Gianrico Carofiglio.

Głównym bohaterem utworu jest Enrico Vallesi 50-letni pisarz, który wydał jedną powieść, dzięki której odniósł sukces. Ma talent, chce pisać, ale stracił wenę twórczą.  Wraz z nim odbywamy podróż w głąb jego życia, do czasów wczesnej młodości, kiedy kształtowały się jego postawy, charakter, wrażliwość, gdy przeżył pierwszą miłość. Enrico dokonuje obrachunku sam z sobą i najbliższą rodziną, odnajdując nie tylko trudne momenty, które miały wpływ na jego późniejsze życie, ale także to co pozwoliło mu rozwinąć swój potencjał i stać się wartościowym człowiekiem.

Warto ją przeczytać.

W ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, w dniu 9 maja 2019 roku zwoleńska książnica gościła Krzysztofa Piersę, autorka książek pt. Komputerowy Ćpun i Trener Marzeń. W spotkaniu uczestniczyli: sekretarz Gminy Zwoleń, dyrektorzy zwoleńskich szkół i placówek kulturalnych, nauczyciele, bibliotekarze oraz bardzo licznie przybyła młodzież zainteresowana tematem uzależnień od gier komputerowych.

Autor  z zawodu jest  dziennikarzem telewizyjnym, internetowym oraz pasjonatem fantastyki, modelarstwa, filmów sci-fi i sportów sylwetkowych. Przez wiele lat zmagał się z uzależnieniem od gier komputerowych oraz brakiem akceptacji ze strony rówieśników. Podjął trudną walkę, którą wygrał. Zna temat dogłębnie i wie jak łatwo przekroczyć granicę dzielącą pasję od uzależnienia. Na swoim przykładzie udowadnia, iż powinniśmy dążyć do zamierzonych  celów i realizować własne marzenia. Spotkanie skierowane było głównie do młodzieży szkolnej, z którą nawiązał świetny kontakt i prowadził ożywioną dyskusję, która mogłaby trwać godzinami. Opowiadał o faktach i mitach związanych z grami komputerowymi, zwrócił uwagę na zagrożenia jakie niesie ze sobą  internet oraz nadmiernie korzystanie ze smartfonów. Dlatego teraz podpowiada jak wyjść z nałogu komputerowego, doradzając jak przyjaciel, któremu zależy, aby komuś  pomóc. 

Mamy nadzieję, iż dzisiejsze spotkanie będzie miało owocny skutek, że jeśli na spotkaniu była choć jedna osoba, która ma taki problem to wyciągnie wnioski i podejmie walkę, którą wygra. Osoba Pana Krzysztofa jest przykładem, że przeciwności należy pokonywać, aby osiągnąć cel i miejsce w dorosłym życiu.

 

 

 

Zapraszamy serdecznie do Filii Biblioteki Publicznej w Sycynie.

JSN Mico template designed by JoomlaShine.com