ul. B. Prusa 4

26-720 Policzna

tel. (48) 677-00-48

e-mail biblioteki:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

facebook biblioteki:  https://pl-pl.facebook.com/pages/Gminna-Biblioteka-Publiczna-w-Policznie/360479477324335

Dyrektor biblioteki:  Małgorzata Baran

          Godziny  otwarcia :

poniedziałek – piątek       9.00 – 17.00

czwartek        8.00 - 17 .00

 

Biblioteka powstała w 1947 roku jako Biblioteka Gromadzka przemianowana następnie na Gminną Bibliotekę Publiczną. Placówka gromadzi księgozbiór z różnych dziedzin wiedzy, przeznaczony dla szerokiego kręgu czytelników z uwzględnieniem tych dziedzin wiedzy na które aktualnie istnieje duże zapotrzebowanie. Do dyspozycji czytelnika stawiamy księgozbiór w ilości  11587 wol. Rocznie na zakupy książek przeznaczana jest  suma 6 000 zł, w ostatnich latach biblioteka zakupiła nowości czytelnicze dzięki dotacji celowej Ministra Kultury.

Aby ułatwić poszukiwanie interesujących pozycji biblioteka prowadzi katalogi kartkowe (alfabetyczny i rzeczowy wg UKD), oraz komputerową bazę danych (tworzoną w systemie MAK, od 2015 roku w systemie MATEUSZ ). 

W bibliotece można bezpłatnie korzystać z Internetu. Prawo do korzystania z Internetu mają wszyscy czytelnicy, którzy poszukują informacji i materiałów niezbędnych w zdobywaniu wiedzy i samokształceniu.

Gminna Biblioteka Publiczna w Policznie pełni nadzór merytoryczny nad Filią Biblioteczną w Czarnolesie i Filią Biblioteczną w Zawadzie Starej. Obecnie w bibliotece gminnej na stanowisku dyrektora pracuje Pani Małgorzata Baran.

INFORMACJA O POLICZNIE

Policzna- najstarszy dokument potwierdzający istnienie tejże miejscowości pochodzi z 1191 roku. Była to największa wieś w dobrach Kochanowskich. Znajduje się tu pałac Przeździeckich i kościół z XIX wieku. Policzna liczy 1501 mieszkańców. Mają tutaj swoją siedzibę władze gminne, urząd pocztowy, gimnazjum, szkoła podstawowa, a także ośrodek zdrowia , OSP i klub sportowy.

Więcej informacji na stronie:

www.policzna.com

www.policzna.ugm.pl

JSN Mico is designed by JoomlaShine.com