W czwartek 9 marca, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu odbyło się spotkanie autorskie z Krystyną Mirek, pisarką powieści obyczajowych takich jak: "Prom do Kopenhagi", "Polowanie na motyle", "Droga do marzeń", "Pojedynek uczuć", "Miłość z jasnego nieba", "Podarunek", "Francuska opowieść", "Większy kawałek nieba", " Wszystkie kolory nieba" oraz cykli " Jabłoniowy sad" i najnowszego "Tajemnica zamku Cantendorf". Książki te cieszą się wielkim zainteresowaniem naszych czytelniczek i niosą jakieś przesłanie.

Krystyna Mirek jest z wykształcenia polonistką, absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a prywatnie żoną i matką czwórki dzieci. Na spotkaniu opowiadała o początkach swej twórczości i realizacji marzeń. Debiutując w 2011 roku pragnęła coś w swoim życiu zmienić i połączyć pasję z zawodem. Do tego wydarzenia przygotowywała się bardzo starannie przez dziesięć lat, ćwicząc swój warsztat pisarski. Na pytanie z skąd czerpie inspiracje do swoich powieści, odpowiedziała, że z życiowych doświadczeń. Jest świetną obserwatorką rzeczywistości i czyjaś twarz, mimika, gest staje się przyczynkiem powieści. Swoich bohaterów wikła w różne historie i poprzez ich działania, podpowiada jak konstruktywnie radzić sobie z problemami. Ukazuje jak cenna jest wytrwałość w dążeniu do celu oraz realizacji swoich marzeń.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, było możliwe dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa finansowanego przez Instytut Książki przy współpracy Dyskusyjnego Klubu Książki, który funkcjonuje w naszej bibliotece od 2015 roku.

 

JSN Mico is designed by JoomlaShine.com