Podróżnik, pisarz i fotograf Leszek Szczasny był gościem biblioteki w Sycynie w piątek 21 kwietna 2017 roku. Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa finansowanego przez Instytut Książki we współpracy z Dyskusyjnym Klubem Książki działającym przy bibliotece.

Leszek Szczasny to autor książki "Świat na wyciągnięcie ręki" oraz  książki w przygotowaniu "Afrykańskie rytmy". Jest raciborzaninem, z wykształcenia politolog i filozof (dr filozofii UJ), a z zamiłowania pisarz, społecznik, fotograf i przede wszystkim niezależny globtroter.

"Świat na wyciągnięcie ręki" jest to książka, która powstawała przez kilka lat. Przedstawione są w niej podróże po Europie i Bliskim Wschodzie. Publikacja, jak i sam autor, zachęcają do odkrywania świata na własną rękę. On sam podróżuje autostopem po jego zakątkach i doświadcza jego piękna. Twierdzi, że nie potrzeba dużo pieniędzy, aby podróżować.  

W spotkaniu z autorem, podróżnikiem wzięli udział uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki, dyrektor i bibliotekarze MGBP w Zwoleniu, bibliotekarze filii bibliotecznych oraz czytelnicy biblioteki. 

JSN Mico is designed by JoomlaShine.com