13 września 2017 roku odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. „Mężczyzna, który tańczył tango” to książka , o której rozmawiałyśmy na dzisiejszym spotkaniu. Autorem powieści jest Arturo Pérez-Reverte, hiszpański powieściopisarz i dziennikarz. Jest jednym z najczęściej tłumaczonych pisarzy hiszpańskich. Wiele jego powieści zostało zekranizowanych. W 1999 roku Roman Polański nakręcił „Dziewiąte wrota” na podstawie powieści „Klub Dumas”.

Głównym bohaterem utworu jest Max Costa, pochodzący z biednej dzielnicy Buenos-Aires. Młody, przystojny, elegancki i zuchwały wierzy, że dzięki swojemu wyglądowi i nienagannym manierom zdobędzie dostęp do klasy bogaczy. Jest fordanserem, oszustem i złodziejem. W czasie rejsu do Buenos-Aires poznaje piękną Mechę, żonę bogatego i sławnego kompozytora. Spotykają się tylko trzy razy – zawsze w innym miejscu, zawsze w innych okolicznościach: w roku 1928 podczas rejsu do Buenos Aires, w 1937 na Lazurowym Wybrzeżu i w 1966 nieopodal Neapolu. Każde z tych spotkań to odsłona ich burzliwego namiętnego związku, szpiegowskiej afery politycznej i międzynarodowych rozgrywek w szachy.

Książkę czyta się znakomicie. Przemawia za tym piękny język oraz opisy trafiające do wyobraźni. Jest miłość, oszustwo, szachy, piękne kobiety, luksusowe hotele i oczywiście tytułowe tango. To książka, którą warto przeczytać.

JSN Mico template designed by JoomlaShine.com