Podczas kolejnych wakacyjnych spotkań w piątek, 9 sierpnia w bibliotece gościliśmy Panią Agnieszkę Dobrowolską ratownika medycznego z Pogotowia Ratunkowego SPZZOZ w Zwoleniu.

Celem warsztatów przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika było przygotowanie dzieci i młodzieży do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję wysłuchać informacji w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomocy, czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem.

Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyły się wskazówki związane z opatrywaniem ran, masażem serca, pomocą w czasie zakrztuszeń oraz ćwiczenia praktyczne na fantomach.

Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy, dzieci bardzo chętnie i aktywnie brały udział w ćwiczeniach praktycznych wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego.

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Dobrowolskiej za profesjonalną lekcję udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, za cenne rady i wskazówki, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania  komuś życia.

 

 

 

JSN Mico template designed by JoomlaShine.com