W piątek, 11 października w Filii Bibliotecznej w Sycynie odbyło się spotkanie autorskie z Hanną Cygler, autorką wielu poczytnych książek, nie tylko dla pań. Mimo, iż przygodę z pisaniem rozpoczęła po skończeniu szkoły, zadebiutowała dopiero w roku 2003 powieścią "3 razy R". Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu Dyskusyjne Kluby Książki i zostało sfinansowane przez Instytut Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 

Hanna Cygler jest gdańszczanką i pisze głównie powieści obyczajowe. Ukończyła skandynawistykę na Uniwersytecie Gdańskim i zawodowo zajmuje się tłumaczeniem z języka szwedzkiego i angielskiego. 

Jak sama twierdzi książki pisze tylko dla przyjemności. Każda nowa książka jest dla niej nowym wyzwaniem i przygodą. Do tej pory napisała już 21 książek.

- Piszę dla przyjemności, a nie dla męki twórczej. Tak postanowiłam już przy mojej pierwszej powieści. Pomyślałam wtedy, że pragnę pisać książki, sprawiające również przyjemność moim czytelnikom. Powieści, które by się szybko czytało, niecierpliwie oczekując co dalej, a jednocześnie by zbyt łatwo nie opuszczały pamięci czytelnika. Można je nazwać literaturą obyczajową, kobiecą, romansami czy czytadłami. - mówiła podczas spotkania Hanna Cygler - To jest zupełnie dla mnie nieważne. Ważne jest, by nie spać przez nie przez pół nocy. - dodała autorka.

W czasie spotkania pisarka opowiadała nie tylko o swojej burzliwej karierze zawodowej i perypetiach z wydawcami, ale przede wszystkim o wielkiej pasji jaką jest pisanie. Podczas dwugodzinnego spotkania Hanna Cygler odpowiadała niezwykle interesująco i wyczerpująco na liczne pytania zebranych miłośników literatury.

 

Spotkanie autorskie zakończył występ zespołu Sycyniaczki. 

Swoją obecnością wydarzenie uświetnili: Sekretarz Gminy Zwoleń Mirosław Chołuj oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Włodzimierz Piskorek.

Autor tekstu i zdjęć: Małgorzata Celi

                                               

JSN Mico template designed by JoomlaShine.com