Wierzymy, że wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie, a wspólne czytanie książek w rodzinie wpływa pozytywnie na rozwój dziecka i wzmacnia poczucie bliskości z rodzicami.

Dlatego wraz z Instytutem Książki zapraszamy Rodziców z Dziećmi w wieku 3-6 lat tj. urodzonymi w latach 2014-2017 do udziału w projekcie "Mała książka - wielki człowiek"

W projekcie udział mogą brać zarówno dzieci korzystające już z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Zwoleniu i jej filii bibliotecznych w Jasieńcu, Strykowicach, Sycynie, jak i te które odwiedzą je po raz pierwszy. 

Dziecko odwiedzając bibliotekę otrzyma od nas Kartę Małego Czytelnika oraz Wyprawkę Czytelniczą w postaci książki, a Rodzic poradnik "Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki". Po każdej wizycie w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki dziecko otrzyma naklejkę. Po uzyskaniu 10 naklejek bibliotekarze wręczą Małemu Czytelnikowi kolorowy dyplom i odznakę.

Drodzy Rodzice! Najwspanialszym prezentem, jaki możecie dać Waszemu dziecku, to czas, który mu poświęcacie na wspólne czytanie rozbudzając tym samym miłość do literatury, która pozostanie na całe życie. Mamy nadzieję, że już niedługo kolejne dzieci rozpoczną swoją przygodę z książką i czytaniem i wraz z rodzicami staną się stałymi bywalcami bibliotek!

Serdecznie zapraszamy!

JSN Mico template designed by JoomlaShine.com