"Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie" to jeden z najgłośniejszych debiutów literackich w ostatnim czasie w Stanach Zjednoczonych. Autorką powieści jest Jessica Knoll była redaktorka w Cosmopolitan i felietonistka magazynu Self.

Nasza grupa z Dyskusyjnego Klubu Książki spotkała się w plenerze 21 lipca 2020 roku, aby podyskutować na trudne tematy poruszane w książce. Główną bohaterką utworu jest Ani FaNell, która wiedzie z pozoru wspaniałe życie. Ma prestiżową pracę, markowe ubrania, mieszka w eleganckiej dzielnicy i przystojnego narzeczonego z arystokratycznym nazwiskiem. Jednak nie może poradzić sobie ze zdarzeniami z przeszłości. Od 14 lat boryka się z traumą, kiedy to będąc uczennicą prestiżowego liceum została zgwałcona. W "Najszczęśliwszej dziewczynie na świecie" poruszane są bardzo ważne i trudne sprawy dotyczące gwałtu, akceptacji za wszelką cenę wśród rówieśników, pijaństwa i zażywania narkotyków przez nieletnich.

Uważamy, że książkę warto przeczytać, aby dostrzec jak niewiele trzeba, by zniszczyć życie wielu osób i jak koszmar sprzed wielu lat wpływa na dalsze życie, od którego czasami nie można się uwolnić.

 

 

JSN Mico is designed by JoomlaShine.com