Od dwudziestu lat Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zwoleniu promuje czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży organizując konkurs „Najlepszy Czytelnik Lata”. Celem konkursu jest motywowanie najmłodszych do obcowania z książką podczas wakacji, jako formy spędzania wolnego czasu.

Z okazji 20 jubileuszowej edycji konkurs ogłosiliśmy również w filiach bibliotecznych w Jasieńcu, Strykowicach i Sycynie. Przedsięwzięcie cieszy się duża popularnością. Na przestrzeni lat nagrodziliśmy wiele dzieci przyznając nie tylko pierwsze trzy miejsca, ale również wyróżnienia.

Od 2016 roku uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbywa się podczas akcji Narodowego Czytania.

Laureatami tegorocznego konkursu „Najlepszy Czytelnik Lata 2020” zostali w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej: Maja Nędzi, która zajęła miejsce pierwsze, Anna Nakoneczna zdobyła miejsce drugie, Lenie Nakonecznej zwyciężczyni poprzedniej edycji przypadło miejsce trzecie. Wyróżnienia przyznano: Lilianie i Nadii Putowskiej, Mai Gosiewskiej, Zofii Gębczyk.

 

W Filii Bibliotecznej Publicznej w Jasieńcu zwycięzcami zostali Adam Ciecieląg zdobywając pierwsze miejsce, ex aequo miejsce drugie zajęły Anna Ciecieląg i Aleksandra Ciecieląg, Małgorzata Getler uplasowała się na miejscu trzecim. Wyróżnienie otrzymała Weronika Bielec.

 

Laureaci wakacyjnego konkursu w Filii Bibliotecznej Publicznej w Strykowicach to Krzysztof Skawiński zdobywca pierwszej nagrody, Adam Krawiec zajął miejsce drugie, trzecią nagrodę otrzymała Zuzanna Rogala.

 

Zwycięzcami konkursu czytelniczego w Sycynie zostali Jakub Domagała na pierwszym miejscu, drugą lokatę zajął Kacper Stępień, miejsce trzecie przypadło Lenie Weronetzki.

 

Nagrody ufundowali i wręczyli: burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima, przewodnicząca Towarzystwa Miłośników Miasta Zwolenia Bogusława Jaworska, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Zwoleniu Ewa Kulińska, która życzyła dzieciom dalszej przyjaźni z książką.

JSN Mico is designed by JoomlaShine.com