Na wtorkowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w ogrodach biblioteki rozmawiałyśmy o książce świeżo upieczonych podróżników Marty Owczarek i Bartka Skawińskiego, prawniczki i fotografa, którzy postanowili zmienić swoje życie i wyruszyć w podróż dookoła świata.

Jak wskazuje tytuł „Byle dalej: w 888 dni dookoła świata”, podróż Marty i Bartka trwała dokładnie 888 dni. Zaczęła się w Mongolii, gdzie początkujący podróżnicy wybrali się razem z grupą przyjaciół, by obserwować zaćmienie słońca. Dalej musieli radzić sobie sami, a przed nimi były Chiny, prawdziwe wyzwanie dla niewprawionych w boju wędrowców. Podróżnicy odwiedzili niemal wszystkie kontynenty świata (poza Afryką i Antarktydą),  spróbowali najdziwniejszych potraw, poznali wyjątkowych ludzi, przemieszczając się pieszo, rowerami, skuterami, samochodem, aż wreszcie doszli do wniosku, że najlepiej będzie okrążać świat  na motocyklach. „Byle dalej” to lekka książka opowiadająca o podróżach, napisana prostym językiem, bliskim zwłaszcza osobom z pokolenia Marty i Bartka, pełna humoru, uzupełniona zabawnymi i uroczymi fotografiami.

Panie z Klubu polecają książkę czytelnikom, którzy poszukują takiej lektury i chcą uzupełnić wiedzę o fascynujących miejscach na świecie.

                 

JSN Mico is designed by JoomlaShine.com