Godziny pracy

 

pon.-pt. 10.00-21.00

sob. 10.00-15.00

ndz. 10.00-14.00

 

Więcej

 

 

 Bibliothemata
Wystawa typografii
Andrzeja Tomaszewskiego.
29.10 – 31.12. 2008
ul. Koszykowa 26, gmach im. St. Kierbedziów
Poniedziałek, środa, piątek: 14.00-20.00
Wtorek, czwartek, sobota: 9.00-15.00

Na wystawie zaprezentowano trzydzieści trzy graficzno-typograficzne opracowania trzynastu książek, jednego czasopisma i dwóch serii wydawniczych wybitnego typografa i redaktora Andrzeja Tomaszewskiego. To niewielki fragment dorobku Tomaszewskiego, projektanta ponad stu siedemdziesięciu książek, czasopism, druków akcydensowych, autora leksykonów z zakresu poligrafii, wielu artykułów w prasie fachowej, haseł o tematyce graficzno-drukarskiej w słownikach i encyklopediach, wydawcy czasopisma poświęconego grafice książkowej i estetyce druku.

Wiele z jego prac otrzymało zasłużone nagrody w konkursach na najpiękniej wydane książki.

Swoją bogatą wiedzą teoretyczną Tomaszewski dzieli się, wykładając na uczelniach oraz biorąc udział w konferencjach i warsztatach. Ogromne doświadczenie praktyczne wykorzystuje, projektując między innymi polskie odmiany krojów pism komputerowych.

Wystarczy popatrzeć na te nieliczne, zgromadzone na wystawie prace, aby docenić kunszt jego warsztatu i zachwycić się pięknem edytorsko opracowanych przez niego wydawnictw.

Wystawa otwarta 29 października stanowiła uzupełnienie 18. Sesji Varsavianistycznej poświęconej „Grafice książki warszawskiej”.

 

Szukaj na stronie