ul. Plac Partyzantów 28

26-713 Kazanów

tel. (48) 676-61-16

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dyrektor : Barbara Bronisz

 

godz. otwarcia :

Poniedziałek-czwartek 8:30-16:30

Piątek 10:00-18:00

 

Biblioteki Gminy Kazanów

Gminna Biblioteka Publiczna w Kazanowie zwana niegdyś Gromadzką działalnością swoją sięga 1946 roku. Siedzibą Biblioteki jest Kaczanów, miejscowość gminna położona w województwie mazowieckim i powiecie zwoleńskim. Ogólna powierzchnia gminy wynosi 9476 ha i jest to teren typowo rolniczy. Na terenie gminy Kazanów funkcjonują: cztery Publiczne Szkoły Podstawowe, Publiczne Gimnazjum w Kazanowie, Publiczne Przedszkole w Kazanowie, Ośrodek Zdrowia, apteka, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska", Bank Spółdzielczy w Iłży z Filią w Kazanowie, Bank Spółdzielczy w Zwoleniu z Filią w Kazanowie, Urząd Pocztowy, Komisariat Policji, lecznica zwierząt. Znajdują się tu również dwie placówki biblioteczne tj. Gminna Biblioteka w Kazanowie oraz Filia tejże w Kowalkowie. Po wielu przeprowadzkach i zmianach warunki bibliotek ulegają ciągłej poprawie.

W chwili obecnej biblioteki zajmują lokale w budynkach państwowych.

Biblioteki działają na podstawie Statutu Gminnej Instytucji Kultury nadanego im przez Radę Gminy Kazanów w dniu 26.11.2004 roku i zostały wpisane do Rejestru Instytucji Kultury pod numerem 1 w dniu 15.12.2004 roku.

Po odejściu na rentę chorobową Pani Alicji Szczepanowskiej w 1992 roku obowiązki pracownika w Bibliotece w całości przejmuje Barbara Bronisz, która pracuje do chwili obecnej.

Ogółem według zapisu w księgach inwentarzowych Biblioteka w Kazanowie posiada 20 000 woluminów dostępnych dla każdego czytelnika. W 2004 roku placówka korzystała z rządowego programu „Grunt", w ramach którego otrzymała środki na zakup nowych regałów a także sprzętu elektronicznego, na który składają się:

· komputery,

· drukarki,

· faks,

· ksero.

Biblioteka wyposażona jest w łącze internetowe, dzięki któremu młodzież szkolna oraz czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego Internetu. Jest to realizowane w ramach programu Ministerstwa Informatyzacji i Nauki „Ikonka". Dzięki temu programowi w 2006 roku Gminna Biblioteka w Kazanowie, jak również jej Filia w Kowalkowie wzbogaciły się o 6 komputerów (po 3 każda z nich).

Dzięki środkom finansowym przekazywanym przez Samorząd Gminy, jak również dotacjom z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego regularnie dokonywane są zakupy nowości czytelniczych.

JSN Mico is designed by JoomlaShine.com