W dniu 20 czerwca 2017 roku naszą bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Nr 1 w Zwoleniu pod opieką nauczycielki Pani Anny Tadej wraz z Panią Dorotą Kupis i Panią Marzeną Baryłą.

Było to ostatnie spotkanie z dziećmi przed wakacjami i dotyczyło bezpiecznego spędzania wolnego czasu w okresie letnim. Dzieci wysłuchały opowiadania Ewy Mirkowskiej pt .”Letnie przygody”, z którego usłyszały jak uniknąć wypadku przebywając w pobliżu pracujących maszyn rolniczych. Z utworu dowiedziały się również, że nawet one będąc małymi dziećmi mogą przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego, ratując małe pisklęta.

Następnie uczestnicy spotkania wysłuchali wiersza Wiery Badalskiej  pt. ”Wakacyjne rady” , na podstawie którego dowiedzieli się jak uniknąć wielu niebezpieczeństw czyhających na nich w czasie wakacji przebywając w lesie, nad wodą oraz podczas silnych upałów. Wiele uciechy dostarczyło dzieciom obcowanie z książkami pobudzającymi wyobraźnię np. książki 3D, interaktywne z dźwiękiem, książki z torami wyścigowymi.

Na zakończenie spotkania dzieci dostały zakładki do książek, a te którym rodzice założyli kartę biblioteczną i korzystały z naszych zbiorów otrzymały w nagrodę książeczki z naklejkami. Żegnając się z nami zadeklarowały, że będą korzystać z książek, które zaoferowała im nasza książnica w czasie wakacji.

 

 

JSN Mico template designed by JoomlaShine.com