W Zwoleniu, w sobotniej akcji Narodowego Czytania "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego udział wzięli Bogusława Jaworska Burmistrz Zwolenia, Mirosław Chołuj kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Zwoleniu, nauczyciele: Agnieszka Siepietowska, Małgorzata Gogacz, Agnieszka Śmietanka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu, Agnieszka Zyzek, Elżbieta Chachlowska z Publicznego Gimnazjum w Zwoleniu, Katarzyna Krzyśko-Płachta z Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu, Justyna Pyrgiel z Publicznej Szkoły Podstawowej w Podgórze, Krzysztof Śmietanka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Baryczy, Karolina Zawadzka, Magdalena Wiączek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Paciorkowej Woli, Maria Krawczyk pracownik administracyjny Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie. 

Uczniowie: Gabriela Bednarczyk, Martyna Kopcińska, Natalia Węzicka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie, Paweł Przepiórka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu, Małgorzata Grabara, Mikołaj Genca z Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu, Aleksandra Zawodnik z Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu. 

Bibliotekarze: Wiesława Sałek, Anna Orłowska z Biblioteki Pedagogicznej w Zwoleniu, Ewa Kulińska pełniąca rolę narratora, Jadwiga Siepietowska, Lidia Choroś, Elżbieta Cywka z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Zwoleniu, Marlena Rybak z Filii Biblioteki Publicznej w Jasieńcu Kolonii, Iwona Grzebała z Filii Biblioteki Publicznej w Strykowicach Górnych. Fragmenty dramatu czytała też pisząca poezję Irena Błażewska.  

Czytaniu lektury towarzyszyły występy Dziecięcego Zespołu "Sycyniaczki" pod opieką Lidii Kęmpińskiej bibliotekarki z Sycyny i kierownictwem Józefa Biernata przygrywającego na akordeonie. Ryszard Krawczyk z Domu Kultury w Zwoleniu zapewnił nagłośnienie i dokumentację fotograficzną. Tradycyjnie wszyscy mogli uzyskać okolicznościowy stempel upamiętniający Narodowe Czytanie.

Odsłona Narodowego Czytania stała się również okazją do wręczenia dyplomów i nagród laureatom 17 edycji konkursu czytelniczego "Najlepszy czytelnik lata 2017". Nagrodzono: Julię Burat, Aleksandrę Burat, Kingę Jaworską, Bartłomieja Jaworskiego, Katarzynę Kęska, Bartosza Molendowskiego. Nagrody laureatom wręczyła Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska.                                                        

Wszystkim uczestnikom piątej, zwoleńskiej odsłony Narodowego Czytania serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

 

           

JSN Mico template designed by JoomlaShine.com