Wierzymy, że wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie, a wspólne czytanie książek w rodzinie wpływa pozytywnie na rozwój dziecka i wzmacnia poczucie bliskości z rodzicami. Dlatego wraz z Instytutem  Książki zapraszamy Rodziców z Dziećmi urodzonymi w latach 2013-2016 do udziału w projekcie "Mała książka - wielki człowiek".  

W projekcie udział mogą brać zarówno dzieci korzystające już z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Zwoleniu i jej filii bibliotecznych w Jasieńcu, Strykowicach, Sycynie, jak i te które odwiedzą je po raz pierwszy. 

Dziecko odwiedzając bibliotekę otrzyma od nas Kartę Małego Czytelnika oraz Wyprawkę Czytelniczą w postaci książki,  a Rodzic poradnik "Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki". Po każdej wizycie w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki dziecko otrzyma naklejkę. Po uzyskaniu 10 naklejek bibliotekarze wręczą Małemu Czytelnikowi kolorowy dyplom i odznakę.

Drodzy Rodzice!  Przed Świętami warto pomyśleć nie tylko o prezentach pod choinkę, ale i o najwspanialszym prezencie, jaki możemy dać naszemu dziecku. To czas, który mu poświecimy na wspólne czytanie i miłość do literatury, która pozostanie na całe życie. Mamy nadzieję, że już niedługo kolejne dzieci rozpoczną swoją przygodę z książką i czytaniem i wraz z rodzicami staną  się stałymi bywalcami bibliotek!

Serdecznie zapraszamy!

JSN Mico template designed by JoomlaShine.com