W 2020 roku przypadł jubileusz 5-lecia działalności Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych zorganizowanego w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu.

Pierwsze spotkanie klubu odbyło się 22.04.2015 roku w czasie którego dyskutowałyśmy o książce "Drzwi do piekła" Marii Nurowskiej. Spotykamy się cyklicznie raz w miesiącu w 10-osobowej grupie, aby dyskutować o przeczytanej książce, podzielić się swoimi wrażeniami, poznawać nowych autorów i gatunki literackie.

Przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Zwoleniu działają, również DKK dla dorosłych w jej filiach  w Jasieńcu, Strykowicach i Sycynie. W 2019 roku powstał również Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci w bibliotece w Jasieńcu. Moderatorami DKK w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Zwoleniu i jej filiach są bibliotekarze pracujący w danej placówce.

Program DKK realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki, którego celem jest kształtowanie postaw czytelniczych, popularyzacja książki i czytelnictwa.

Ważnym elementem wpisanym w ideę Dyskusyjnych Klubów Książki są spotkania autorskie, na które raz w roku mamy możliwość zaprosić znanych i cenionych autorów. Spotkania sponsorowane są przez Instytut Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (łączna kwota dofinansowania – 14.300 zł).

W ciągu 5-letniej działalności klubów odbyło się po 7 spotkań autorskich w bibliotece głównej oraz jej filiach. Na spotkaniach gościliśmy m. in.: Magdalenę Witkiewicz, Jacka Getnera, Agnieszkę Lingas-Łoniewską, Zofię Kucharską, Monikę Sawicką, Grażynę Jeromin-Gałuszkę, Krystynę Mirek, Leszka Szczasnego, Lilianę Fabisińską, Krzysztofa Koziołka, Zośkę Papużankę, Agatę Kołakowską, Hannę Cygler, Ilonę Gołębiewską, Tanyę Valko, Rafała Witka.                                                                                        

Działalność DKK cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych czytelniczek. Panie bardzo chętnie przychodzą na spotkania, a także biorą udział w różnych inicjatywach podejmowanych przez naszą bibliotekę. Skład grupy jest stały - 10 osób oraz 2 osoby dochodzące.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim klubowiczkom za współpracę i za zaangażowanie. Ostatnie spotkanie DKK odbyło się 18.02.2020 roku. Po przerwie spowodowanej koronawirusem wznawiamy nasze spotkania. Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w ogrodach biblioteki w dniu 16.06.2020 roku.

            

 22 kwietnia 2015 roku - Pierwsze spotkanie DKK

 

 18 lutego 2020 roku - Ostatnie spotkanie DKK przed przerwą spowodowaną koronawirusem

 

 

 

 

 

 

JSN Mico is designed by JoomlaShine.com